'03'04'05'06'07'08'09'10'11'12'13'14'15'16'17'18'19'20'21'22'23

2013

HARTWALL-AREENA
1.-4. elokuuta 2013
Let the party commence!

Pääsivu Yleistä Kartta Aikataulu   Osallistu!   Media

Päivitetty 18/3/2018 07:13.

Huom! Tapahtuma-aikataulua ei ole viel√§ julkistettu, joten t√§m√§n aikataulun ajankohdat perustuvat aiempien tapahtumien ajankohtiin, jotka ovat yleensä pysyneet vakioina.

Torstai (1.8.)
 TAPAHTUMAN KULKUYHTEISTILAUKSEN JÄRJESTÄJÄT
11.30 Rannekkeiden jako pääsisäänkäynnin luona
12.00ASSEMBLY Summer alkaaRannekkeiden jako päättyy
Jatkossa sis√§√§np√§√§syrannekkeet soittamalla jollekin yhteistilauksen järjestäjälle.
Huom! Tavoitettavuus on rajallista partyn aikana. Varmista, että haet rannekkeen ja WLAN-koodin jo 11.30.
 Pääsisäänkäynti avataan 
 Lastausovet avataan 
15.00ARTtech seminars: Boozembly to Boulder and BackRuokatarvikkeiden kylmäsäilytys käytettävissä (kylmälaukut, varattujen paikka-alueiden kulmissa)
16.00ARTtech seminars: Bad Piggies Postmortem 
17.00ARTtech seminars: Grassroots Marketing 
18.00Avajaisseremonia (30 min) 
 Lastausovet suljetaan 
 ARTtech seminars: Startup in the Fast Lane: founding PlayRaven 
19.00The best demos show 
 ARTtech seminars: Headnought's Woodchopper: the story so far 
20.00ARTtech seminars: Venture Capital and Game Startups 
20.30GameDev compo 
21.00ARTtech seminars: Supercell's Secret Sauce 
22.00Concert - Supersound of Video Games 
 ARTtech seminars: Early night chat with game jammers 
23.30Iron Sky Director's Cut: movie screening 

Takaisin ylös
Perjantai (2.8.)
 TAPAHTUMAN KULKUYHTEISTILAUKSEN JÄRJESTÄJÄT
10.00ARTtech seminars: Concept Art for Everyone 
10.30Diskin heitto 
 CD:n heitto 
11.00ARTtech seminars: Concepting and painting monster characters in Photoshop 
11.30ASUS Soccer tournament 
12.00ARTtech seminars: Bringing dreams come true: from demoscene to founding game dev studio 
13.00ARTtech seminars: Life is too short for building engines 
14.00ARTtech seminars: Unity - Tips and Tricks for beginners and more advanced users 
15.00Cory Doctorow 
 ARTtech seminars: Unity - Intro to Mobile Development for IOS and Android 
16.00Machine Dance tournament 
 ARTtech seminars: Hot off the press: our recent results from SIGGRAPH 2013 
16.30Fast music compo 
17.00ARTtech seminars: Challenges and Innovations in the Supernauts Graphics Technology 
 Robot Workshop 
17.30Fast graphics compo 
18.00Listening music compo 
 ARTtech seminars: Using Emerging Hardware and Software for Inspiration 
19.00Graphics compo 
19.30Dance music compo 
20.00ARTtech seminars: Want to start a game studio? Prepare to be f'd 
20.30Oldskool demo compo 
21.00ARTtech seminars: History of Web Browser Demos 
22.00Concert: Kepes Mode 
22.45Concert: Kebu 
23.45Concert: DJs Muffler and Looney b2b Guardian 

Takaisin ylös
Lauantai (3.8.)

Warning: Missing argument 3 for addtime(), called in /var/www/assembly.steptail.com/assembly2013_aikataulu.php on line 116 and defined in /var/www/assembly.steptail.com/assembly2013_aikataulu.php on line 168

Notice: Undefined variable: event2 in /var/www/assembly.steptail.com/assembly2013_aikataulu.php on line 171
 TAPAHTUMAN KULKUYHTEISTILAUKSEN JÄRJESTÄJÄT
10.00ARTtech seminars: Panel on privacy and surveillance 
11.00ARTtech seminars: Trials Evolution technical post-mortem 
12.00ARTtech seminars: The sounds of Badland 
13.00FIFA 2013 - tournament 
 Voting closes for individual and Game development compos 
 ARTtech seminars: How Not to Suck at Pinball 
14.00Robowar tournament final 
 ARTtech seminars: Strange Days in the Rift 
14.30Bad Piggies competition TOP10 show 
15.00ARTtech seminars: The VJ is the new DJ: Introducing Z Vector 
15.30Prize ceremony 1 
16.00ARTtech seminars: PlayStation 4 Developer Overview 
17.001k intro compo 
 ARTtech seminars: Robosota 
17.30Short film compo 
18.15Game Music concert (seminar area) 
19.00Real wild demo compo 
20.004k intro compo 
21.00Demo compo 
23.00ASUS ROG StarCraft 2: Final match and prize giving 

Takaisin ylös
Sunnuntai (4.8.)
 TAPAHTUMAN KULKUYHTEISTILAUKSEN JÄRJESTÄJÄT
12.00Machine Dance tournament finals 
 Äänestys päättyy 
14.00Prize ceremony 2 
14.30Closing ceremony 
16.15Valot päälle 
17.00Sähköt katkaistaan 
18.00Tapahtuma ohi! 
 Lastausovet suljetaan 

Takaisin ylös

1.04